Sikeres volt a 2 %-ról az elmozdulás!

Örömmel tájékoztatunk arról, hogy sikeres volt az egyeztetés, melynek eredményeként hamarosan megállapodás várható!

A 2023. január 17-i (keddi) Közszolgáltató Vállalatok Konzultációs Fórumán megszületett az egyezség arról, hogy a hároméves megállapodásban 2023. évre rögzített 2 %-ról a gazdasági helyzetre tekintettel szükséges az elmozdulás. A fórumon arról viszont nem született döntés, hogy minden vállalatra egységesen meghatározott emelési mérték valósuljon meg. Minden vállalatnak a szakszervezetekkel folytatott tárgyaláson szükséges a mértékről és a felosztási elvekről megállapodnia.

Egyezség született arról is, hogy a tárgyalásokat mihamarabb megkezdik a tárgyaló felek a mielőbbi megállapodás érdekében. A munkáltató szándéka szerint a jövő héten elkezdődik az egyeztetés.

Budapest, 2023. január 19.