Nem csak a minimálbér, hanem minden postás alapbére még ebben az évben emelkedni fog!

A konföderációk kezdeményezésére a (VKF) Versenyszféra Állandó Konzultációs Fórumán, (amely egy három oldalú egyeztetési fórum a Szakszervezetek, Kormány és a Munkáltatók részvételével) folytatott a minimálbér és garantált bérminimum emelésről szóló tárgyalás eredményeként 2023. november 16-án megszületett a megállapodás, amely 2024. évre, már 2023. december 1-jétől a minimálbér 15%-kal, a garantált bérminimum pedig 10%-kal történő emeléséről szól.

A munkáltatóval kötött bérmegállapodásban rögzítettek alapján kezdeményeztük, hogy a kialakult új helyzetet figyelembe véve, ehhez igazodóan a már megkötött bérmegállapodás módosítása történjen meg.

Az egyeztetés eredményeként 2023. november 27-én aláírásra került a kiegészítő bérmegállapodás.

A megállapodásban rögzítésre került, hogy minden postás alapbére a Kormányrendelethez időben igazodva még ebben az évben 2023. december 1-től emelkedni fog.

Regisztrált tagjaink bővebben is olvashatnak a témáról az alábbi gomb megnyomásával.

Még nem tagunk és regisztrálna? Írjon az info@postasszakszervezet.hu email címre!