A Magyar Postánál is megkezdődik januárban a bértárgyalás

A Postás Szakszervezet már 2022. decemberében kezdeményezte a munkáltatónál a bértárgyalás megkezdését. A munkáltató a 2023-as minimálbér és garantált bérminimum megállapodásra várt eddig. Ezért most, hogy megszületett a megállapodás, megkezdhetjük a postások alapbér emeléséről szóló tárgyalásokat.

A bértárgyalás 2023. január 9-10-én a szakmai napokkal megkezdődik.

Célunk, hogy a tárgyalás során olyan alapbér fejlesztésről tudjunk megállapodni, amellyel elérjük, hogy a postások alapbére elkerülje a reálérték csökkenést.

A 2021-ben megkötött hároméves megállapodásban a 2023. évre rögzített 2 %-os emelési mértéket kiinduló pontnak tekintjük. Élve a megállapodásban rögzítettekkel – a kialakult gazdasági helyzetet és a Magyar Posta munkaerő piaci helyzetét is figyelembe véve – legalább az infláció mértékét elérő vagy azt meghaladó mértékű bérfejlesztést tartunk szükségesnek.

Budapest, 2023. január 4.